Kalp ve Damar Cerrahisi

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı İlknur Güler Kimdir?

Kalp ve damar cerrahisi  uzmanı Op. Dr. İlknur Güler, 1979 yılında Kayseri’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini TED Kayseri Koleji’nde, liseyi Bursa Cumhuriyet Lisesi’nde bitirdi.

Op. Dr. İlknur Güler

Tıp eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde alarak 2004 yılında mezun oldu. 2005-2011 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünde uzmanlık eğitimini tamamladı.

2011-2014 yılları arasında Tekirdağ Devlet Hastanesinde mecburi hizmetini yaptı. Daha sonra tekrar Başkent Üniversitesine dönerek 3 yıl uzman hekim olarak görev yaptı.

2018 yılında SBÜ Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne atanarak hizmetine devam etti. Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesinde geçirdiği asistanlık eğitimi ve uzmanlık süresince çok sayıda açık kalp cerrahisi (koroner bypass, kapak cerrahisi, konjenital kalp cerrahisi, kalp nakli ve ventrikül destek cihazları implantasyonu), periferik arteriel cerrahi (karotis cerrahisi, açık ve kapalı aort girişimleri), açık ve kapalı venöz cerrahi (laser, radyofrekans, yapıştırıcı, farmakomekanik yöntemlerle trombüs temizlenmesi) operasyonlarına aktif olarak iştirak etti.

Özel ilgi alanı olan flebolojiye (venöz sistem hastalıkları) yönelik Başkent Üniversitesinde aldığı eğitime ek olarak yurt içi ve yurt dışında çeşitli kongre, eğitim toplantıları ve workshoplara katılarak uluslararası geçerliliği olan sertifikaları almaya hak kazandı.

Klinik ve estetik varis tedavilerinde uluslararası kabul görmüş bilimsel tüm metodları yakından takip eden ve aktif olarak uygulayan Op.Dr. İlknur Güler, IDEA Klinik Bursa merkezinde çalışmalarına devam etmektedir.

ÜYESİ OLDUĞU DERNEKLER

  • ESVS (European Society for Vascular Surgery-Avrupa Damar Cerrahisi Derneği)
  • UVCD (Ulusal Vasküler ve Endovasküler Cerrahi Derneği)
  • TKDCD (Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği)
  • Bursa Tabip Odası
  • KAHEV (Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir